ציטוט הרצוג
"עקבתי אחרי פעילותה של ESRA במשך עשרות שנים, מאז שאבי, חיים הרצוג, תמך בעמותה.
מאז, ESRA גדלה להיות עמוד התווך של הקהילה דוברת האנגלית בישראל."
יצחק הרצוג, נשיא מדינת ישראל
About-text

אודות עמותת ESRA

עמותת ESRA החלה את פעילותה בשנת 1979, כארגון חברתי של עולים חדשים ממדינות דוברות אנגלית במטרה לסייע לעצמם להתערות בחברה הישראלית. עד מהרה עם צמיחתה של העמותה התרחב הסיוע גם לגלי מהגרים נוספים שהגיעו מברית המועצות ומאתיופיה, וכיום, עמותת ESRA הינו הארגון ההתנדבותי הגדול ביותר בישראל של דוברי אנגלית, הפועל בשני ערוצים מרכזיים: האחד הוא סיוע לעולים דוברי אנגלית בהתאקלמות והשתלבות בחברה הישראלית באמצעות רשת קהילתית תומכת הכוללת: פעילויות חברה ותרבות באנגלית, הכרת אתרי מורשת ישראל, שיפור מיומניות והיכרות עם המערכות הסובבות אותן, התנדבות וחיזוק אישי, (רגשית, כספית) והשני הוא צמצום פערים חברתיים וחינוכיים בפריפריה של עולים אחרים באמצעות פיתוח וניהול פרויקטים קהילתיים.
הפרויקטים קהילתיים של העמותה מתמקדים בתגבור לימודי ומצוינות, בפיתוח מיומניות רגשיות חברתיות, בליווי ותמיכה אישית ותמיכה כלכלית, בסביבה בטוחה ומעודדת, במטרה להקנות הזדמנות שווה להתפתחות אישית, חברתית ולימודית. בפרויקטים אלו, משתלבים העולים דוברי האנגלית ומרגישים חלק מועיל ותורם מהחברה הישראלית, ובכך מושגות שתי המטרות המרכזיות של העמותה.
לעמותת ESRA אות הנשיא למנהיגות בקליטת עליה ו"תו מידות לאפקטיביות".

אימפקט במציאות החדשה

"עמותת ESRA הצליחה להגיב במהירות וביצירתיות למציאות המשתנה והתאימה את השירותים ותוכניות שלה לעבודה מרחוק בזכות התשתיות והפלטפורמות הגמישות והחדשניות שהוטמעו בעמותה בשנים האחרונות. בשנה האחרונה, העמותה פיתחה תוכניות ייחודיות כמו “Teacher Chat” תוכנית התנדבותית בשיתוף משרד החינוך, בה מתנדבי העמותה משמשים כתומכי חינוך ומסייעים למורים לאנגלית, שאינם דוברי אנגלית שפת אם, בשיפור מיומניות השיח בעל פה. השנה, העמותה גם הרחיבה את פעילות קרן הרווחה במטרה להקל על אנשים רבים שאיבדו את פרנסתם ונאלצים להתמודד עם אתגרים אישיים רבים , ופרויקט הדגל של העמותה לשיקום שכונות "סטודנטים בונים קהילה" התחיל בשתי ערים נוספות: ראשון לציון ותל אביב". אמרה סאני מרשנסקי מנכ"לית העמותה.